ROSTER ARCHIVES


2015 Women's Tennis
NameHeightYearHandHometown (Previous School)
Claudia Bellew5-8Fr.RBemidji, Minn. (Bemdji HS)
Anna Buck5-4Jr.RFergus Falls, Minn. (Fergus Falls HS)
Jessica Dulz5-4Jr.RMinneapolis, Minn. (St. Anthony Village HS)
Deanie Hatch5-6Jr.RBrea, Calif. (Northern State)
Anna Markgraf5-3So.RChamplin, Minn. (Champlin Park HS)
Sabrina Okeson5-6Fr.RThief River Falls, Minn. (Lincoln HS)
Shaylin Prout5-6Jr.RThunder Bay, Ontario (Westgate HS)
Justine Scheller5-9So.RMankato, Minn. (Mankato West HS)
Abby Vohaska5-5Sr.RChicago, Ill. (Prairie Ridge HS)
Caley Westin5-9Sr.RVirginia, Minn. (Virginia HS)
2015 Tennis Coaches
Mark FodnessHead CoachThird Season/Bemidji State '82


MNSCU Bemidji State University is a member of the
Minnesota State Colleges and Universities system
Streamline Technologies
Cross Country Mike Thorson Invite Bismarck, N.D.
Oct 24, 4:00 p.m.
W Soccer (18) Winona State 0 Bemidji, Minn.
Oct 24, 4:00 p.m. Bemidji State 1
Volleyball Bemidji State 1 Minot, N.D.
Oct 24, 4:00 p.m. Minot State 3
W Ice Hockey (2) Wisconsin 2 Bemidji, Minn.
Oct 24, 4:00 p.m. Bemidji State 1
M Ice Hockey Bemidji State 2 Minneapolis, Minn.
Oct 24, 4:00 p.m. (1) Minnesota 5
Football Bemidji State 10 Duluth, Minn.
Oct 25, 4:00 p.m. (2) Minnesota Duluth 38
W Ice Hockey (2) Wisconsin 4 Bemidji, Minn.
Oct 25, 4:00 p.m. Bemidji State 3
Volleyball Bemidji State 3 Bismarck, N.D.
Oct 25, 4:00 p.m. U-Mary 2
M Ice Hockey Bemidji State 3 Minneapolis, Minn.
Oct 25, 4:00 p.m. (1) Minnesota 5
W Soccer Upper Iowa 2 Bemidji, Minn.
Oct 26, 4:00 p.m. Bemidji State 3
Volleyball Bemidji State 2 Crookston, Minn.
Oct 28, 4:00 p.m. Minnesota Crookston 3
Athletics Beaver Pride Luncheon Walnut Hall; Bemidji, Minn.
Oct 31, 12:00 p.m.
W Soccer Bemidji State Duluth, Minn.
Oct 31, 3:00 p.m. Minnesota Duluth
Volleyball (8) Southwest Minnesota State Bemidji, Minn.
Oct 31, 7:00 p.m. Bemidji State
W Ice Hockey Bemidji State Minneapolis, Minn.
Oct 31, 7:07 p.m. (1) Minnesota
M Ice Hockey (RV) Alaska Fairbanks Bemidji, Minn.
Oct 31, 7:37 p.m. Bemidji State
Football Bemidji State St. Cloud, Minn.
Nov 1, 1:00 p.m. St. Cloud State
Volleyball Sioux Falls Bemidji, Minn.
Nov 1, 4:00 p.m. Bemidji State
W Ice Hockey Bemidji State Minneapolis, Minn.
Nov 1, 4:07 p.m. (1) Minnesota
M Ice Hockey (RV) Alaska Fairbanks Bemidji, Minn.
Nov 1, 7:07 p.m. Bemidji State
W Soccer St. Cloud State Bemidji, Minn.
Nov 2, 1:00 p.m. Bemidji State
W Basketball Bemidji State Grand Forks, N.D.
Nov 2, 2:00 p.m. North Dakota (Exh.)
W Soccer Bemidji State TBA
Nov 5, 1:00 p.m. NSIC Playoffs
W Soccer Bemidji State TBA
Nov 7, 1:00 p.m. NSIC Playoffs
Volleyball Bemidji State Sioux Falls, S.D.
Nov 7, 7:00 p.m. (RV) Augustana
W Basketball Bemidji State Fargo, N.D.
Nov 7, 7:00 p.m. North Dakota State (Exh.)
M Ice Hockey Bemidji State Mankato, Minn.
Nov 7, 7:07 p.m. Minnesota State
Cross Country NSIC Championship Wayne, Neb.
Nov 8, 10:00 a.m.
Football MSU Moorhead Bemidji, Minn.
Nov 8, 1:00 p.m. Bemidji State
Volleyball Bemidji State Wayne, Neb.
Nov 8, 5:00 p.m. (11) Wayne State
M Ice Hockey Bemidji State Mankato, Minn.
Nov 8, 7:07 p.m. Minnesota State
W Soccer Bemidji State TBA
Nov 9, 1:00 p.m. NSIC Playoffs
M Basketball Bemidji State Cedar Rapids, Iowa
Nov 9, 1:00 p.m. Northern Iowa (Exh.)
Athletics Beaver Pride Luncheon Walnut Hall; Bemidji, Minn.
Nov 14, 12:00 p.m.
W Ice Hockey (10) North Dakota Bemidji, Minn.
Nov 14, 2:07 p.m. Bemidji State
W Basketball Bemidji State St. Paul, Minn.
Nov 14, 5:00 p.m. Fort Hays State (Kan.)
M Basketball Crown College Bemidji, Minn.
Nov 14, 7:00 p.m. Bemidji State
M Ice Hockey Michigan Tech Bemidji, Minn.
Nov 14, 7:37 p.m. Bemidji State
Football Northern State (Senior Day) Bemidji, Minn.
Nov 15, 1:00 p.m. Bemidji State